Türkiye

ambulans2.jpg
KobiAjanda 20:27
(298 Gösterim / 0 Beğen)
0 Yorum
112 Acil Servis’te ‘akıllı ambulans’ sistemine geçiliyor. Adres tarifi dönemi bitecek, olay yeri cep telefonu sinyalinden belirlenecek. 12 saniye içinde ambulansa yol vermeyen ve ambulansı arkadan takip eden sürücülere ceza kesilecek.Sağlık Bakanlığı, hayat kurtaran 112 Acil Servis ambulanslarında yeni sisteme geçiyor. Acil Sağlık Otomasyon Sistemi (ASOS), Türkiye'de akıllı ambulans dönemini başlatacak. 12 saniye içinde ambulansa yol vermeyen ve ambulansı arkadan takip eden araçlar ön ile arka kameralar sayesinde belirlenerek...
63499.jpg
KobiAjanda 20:11
(246 Gösterim / 0 Beğen)
0 Yorum
Enflasyon artışını tetikleyen gıda ürünlerinde, ortalama üretici ve tüketici fiyatları arasındaki fark geçen ay zeytinde yüzde 360, mercimekte yüzde 217, portakalda yüzde 163'ü buldu.

[​IMG]
Gıdada ortalama üretici ve tüketici fiyatları arasındaki fark mart ayında zeytinde yüzde 360, mercimekte yüzde 217, portakalda yüzde 163'ü buldu.

Enflasyonun yükselişinde en büyük etkenlerden biri olarak...
105917.jpg
KobiAjanda 19:36
(308 Gösterim / 0 Beğen)
0 Yorum
İkibinli yılların başında tarım, turizm ve ticaretten oluşan 3 T ile öne çıkan Antalya ekonomisi, tekne üretimi (ultra lüks), tıp hizmetleri ve teknolojiyi de katarak T’lerin sayısını 6’ya çıkarmayı başardı.
[​IMG]


ANTALYA - Milenyumlu yılların başında, ekonomisi tarım, ticaret ve turizme dayalı olması nedeniyle ‘3 T’li Antalya’ diye anılan Antalya ekonomisi hızlı bir gelişme göstererek bugün 6...
67011.jpg
KobiAjanda 19:18
(303 Gösterim / 0 Beğen)
0 Yorum
EPDK, iki aylık tavan fiyat uygulamasının bu gece yarısı sona ereceğini açıkladı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıtta geçtiğimiz şubat ayında tavan fiyat uygulama kararı almıştı. Kararla pompa fiyatlarında litrede 9-10 kuruş indirim yapılmıştı.Tavan nedeniyle kâr marjlarının düştüğünü ileri süren şirketler, akaryakıt fiyatlarının belirlendiği metedolojinin değiştirilmesini isterken EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sektördeki firmaların metodolojiye uyması halinde tavan fiyatın kalkacağını belirtmişti.

EPDK, iki...
106005.jpg
KobiAjanda 19:15
(278 Gösterim / 0 Beğen)
0 Yorum
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na sunduğu raporda, reçetelerin etken madde ile yazılmasını talep etti. TEİS ayrıca, ‘meslek hakkı’ da talep etti.
[​IMG]ANKARA – Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na sunduğu raporda, reçetelerin etken madde ile yazılarak, alınacak ilaç konusunda tercih hakkının hastada olması...